separator

Informacje: (58) 322 13 52

 

Zalety płynące z korzystania z zamiatarek mechanicznych

elektryczna zamiatarka

Zamiatarki mechaniczne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Ich użycie bywa szczególnie przydatne w przypadku prowadzenia różnorodnych prac porządkowych. Dzięki nim możliwe jest szybkie i skuteczne usunięcie zanieczyszczeń przy minimalnym nakładzie pracy. Dlaczego warto korzystać z usług zamiatania mechanicznego?

Podstawowe informacje

Zamiatarka to urządzenie, które swoim wyglądem najbardziej zbliżone jest do kosiarki. W tym jednak przypadku ostrza zostały zastąpione obrotowymi szczotkami, których głównym zadaniem jest zbieranie z czyszczonej powierzchni liści, śmieci oraz innych odpadów. Warto wspomnieć, że dzięki zamiataniu mechanicznemu możliwe jest aż o pięć razy szybsze uprzątnięcie powierzchni, niż ma to miejsce w przypadku prac prowadzonych przy użyciu tradycyjnej miotły ręcznej. Zamiatanie mechaniczne pozwala na efektywne i dokładne wykonanie wszystkich prac związanych z utrzymaniem porządku na posesji. Warto wspomnieć, że korzystanie ze zamiatarek nie wymaga wysiłku od osoby, która je obsługuje, a co za tym idzie, proces zamiatania nie jest męczący i nie nadwyręża kręgosłupa. W przypadku zamiatania mechanicznego przeprowadzanego przy użyciu zamiatarek ręcznych do zalet zaliczyć należy również to, że są: ciche, nie wymagają dostępu do źródła energii oraz nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko.

Jaki model zamiatarki sprawdzi się najlepiej?

W trakcie poszukiwań zamiatarki warto wziąć przede wszystkim pod uwagę wielkość powierzchni, jej rodzaj oraz otaczającą roślinność. Jeżeli dysponujemy niewielkim słabo zadrzewionym terenem, to w zupełności wystarczy nam mała zamiatarka ręczna wyposażona w niewielki kosz na odpady. Jeżeli jednak posiadamy dużą powierzchnię, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zamiatarki spalinowej z napędem na cztery koła.

Kupić czy wynająć?

Ceny zamiatarek są bardzo różne, a ich wysokość uzależniona jest przede wszystkim od modelu i funkcjonalności urządzenia. Co prawda koszty związane z zakupem po pewnym czasie zwracają się, ale w przypadku, w którym nie przewidujemy częstego korzystania z maszyny, najlepszym rozwiązaniem będzie jej wynajem. Na rynku znaleźć można wiele firm, które świadczą usługi z zakresu mechanicznego zamiatania. Jedną z nich jest firma KONBRUD prowadzona przez Mariana Andrzejczaka.