separator

Informacje: (58) 322 13 52

 

Worki Big Bag – najpopularniejsze rodzaje worków Big Bag

pojemniki na śmieci

Worki Big Bag to nowoczesne kontenery elastyczne, które służą do przechowywania i przewożenia materiałów o konsystencji miałkiej. Produkty tego typu charakteryzują się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, posiadają ergonomiczne kształty oraz są dostępne w różnych wariantach gabarytowych. Dzięki swoim specyficznym właściwościom sprawdzają się one w wielu gałęziach przemysłu. Komu worki Big Bag przydają się najbardziej? 

Informacje ogólne

Na rynku znaleźć można różne rodzaje worków Big Bag, ale cechą charakterystyczną wszystkich produktów tego typu jest ich wyjątkowa trwałość. To właśnie dzięki niej worki Big Bag znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Korzysta się z nich najczęściej w branżach: rolno-spożywczej, budowlanej i chemicznej. Kontenery przeznaczone są do przechowywania i przewozu takich produktów, jak: żwiry, granulaty, piaski, resztki produkcyjne, chemikalia czy materiały budowlane.  

Rodzaje worków Big Bag

Cechą charakterystyczną worków Big Bag jest ich wyjątkowa różnorodność. Bez większego problemu dobierzemy modele, które będą spełniały nasze wymagania, chociażby pod względem oczekiwanej pojemności. Największą popularnością cieszą się worki o wymiarach 62,5 x 62,5 x 120 cm. W zależności od przeznaczenia wyposażane są w dna płaskie lub z lejem spustowym, jeden lub dwa uchwyty oraz wkłady foliowe, dzięki którym worki charakteryzują się wyjątkową szczelnością. Tego typu worki sprawdzą się najlepiej w zakładach, dla których znamienne jest gromadzenie takich materiałów jak gruz, kostki lub odpady z budowy. Drugim pod względem popularności rodzajem worków, są worki o wymiarach 90 x 90 x 120 cm. Dzięki ich dużym rozmiarom korzysta się z nich najczęściej w rolnictwie oraz w przemyśle. Worki posiadają cztery uchwyty, płaskie dno oraz otwarte wieko. Kontenery Big Bag różnią się od siebie również materiałem, z którego zostały wykonane. Do najpopularniejszych zaliczyć należy worki, wyprodukowane ze specjalistycznej tkaniny powlekanej, która ma na celu zapobieganiu przenikania wilgoci.