separator

Informacje: (58) 322 13 52

 

Zamiatarki – podstawowe informacje o rodzajach zamiatarek

zamiatarka do liści

Zamiatarki to popularne urządzenia, które wykorzystywane są głównie w celu zmniejszania zanieczyszczeń. Korzystać można z nich nie tylko na zewnątrz budynków, ale i w ich wnętrzu, na przykład: w halach produkcyjnych i magazynach. Jakie wyróżnia się typy zamiatarek i co powinno się o nich wiedzieć? Tego dowiedzą się Państwo z lektury poniższych treści.

Zamiatarki ręczne

Zamiatarki ręczne to bardzo wydajne i łatwe w obsłudze urządzenia porządkujące. Dzięki ich użyciu możliwe jest szybkie i dokładne uporządkowanie ścieżek oraz podłóg. Najczęściej używa się ich w magazynkach, halach, warsztatach oraz na parkingach. Zamiatarki ręczne mogą być wyposażone w trakcje. Urządzenia tego typu charakteryzują się doskonałą precyzją oraz możliwością precyzyjnego odprowadzania zanieczyszczeń. Najczęściej korzysta się z nich w obiektach przemysłowych oraz obiektach handlowych.

Zamiatarki z fotelem dla operatora

Zamiatarki wyposażone w fotel dla operatora nadają się idealnie do porządkowania małych i dużych powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, a to, który sprawdzi się najlepiej, zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji kupującego. Zamiatarki z fotelem dla operatora wyposażone są w dwa rodzaje szczotek – szczotki boczne ugniatające oraz szczotki główne walcowe. Pierwszy rodzaj szczotek służy do usuwania śmieci gromadzących się przy ścianach lub krawężnikach. Drugi odpowiedzialny jest za dokładne uprzątnięcie czyszczonej nawierzchni.

O czym warto pamiętać?

Warto już na samym początku zdać sobie sprawę, że na sposób działania zamiatarki ma wpływ nie tylko rodzaj szczotek, w który została wyposażona, ale i operator. To właśnie on odpowiedzialny jest za dokonywanie regulacji szczotek, tak aby mogły odpowiednio zamiatać daną powierzchnię. Przed zakupem urządzenia dobrze również określić swoje oczekiwania. Zarówno zamiatarki ręczne, jak i te wyposażone w fotel dla operatora charakteryzują się doskonałą precyzją sprzątania, ale różnią się chociażby gabarytami. Jeżeli zależy nam na tym, żeby urządzenie zajmowało jak najmniej miejsca, to zdecydowanie lepiej będzie zainwestować w zamiatarki typu ręcznego. Jeżeli jednak zależy nam na możliwości szybkiego uprzątnięcia dużych powierzchni, to w takim przypadku nieoceniona okaże się zamiatarka wyposażona w fotel dla operatora.