separator

Informacje: (58) 322 13 52

 

Worki BIG BAG – co należy wiedzieć o workach typu BIG BAG

pojemniki na śmieci

Przy magazynowaniu oraz przewożeniu odpadów charakteryzujących się sypką konsystencją, należy zwrócić szczególną uwagę na solidność używanych pojemników. Ważne, aby nie zajmowały one dużej ilości miejsca oraz były odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie wymienione cechy posiadają elastyczne kontenery o charakterze przemysłowym, nazywane również workami typu BIG BAG. O czym pamiętać podczas ich wyboru?

Gdzie najlepiej sprawdzą się worki typu BIG BAG?

Rozwiązania tego typu sprawdzą się najlepiej w miejscach, w których gromadzi się i transportuje substancje sypkie. Worków typu BIG BAG używa się do przewożenia żwiru, piasku, resztek produkcyjnych, granulatów, chemikaliów oraz materiałów budowlanych. Ich użycie bywa nieocenione zwłaszcza w halach i magazynach. Korzystają z nich głównie branże: budowlana, chemiczna oraz spożywcza.

Zalety worków typu BIG BAG

Worki typu BIG BAG wykonywane są z wysokojakościowego tworzywa sztucznego. Do ich największych zalet zaliczyć należy wyjątkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki solidnemu wykonaniu worki są w stanie pomieścić materiały charakteryzujące się ogromnym ciężarem. Dzięki tej cesze używa się ich chętnie na budowach. Dodatkowo produkty tego typu odznaczają się dużą pojemnością. Dodatkowo worki typu BIG BAG mogą być przechowywane w miejscach narażonych na wilgoć, ponieważ materiał, z którego zostały wykonane, jest odporny na niesprzyjające warunki klimatyczne. Do zalet tych produktów zaliczyć trzeba również ich stosunkowo niską cenę.

Rodzaje worków typu BIG BAG

Największą popularnością cieszą się worki BIG BAG typu „tonówka” oraz „pięćsetka”. Tonówki to produkty wykonane z ażuru, czterouchwytowe. Wyróżniamy worki tonowe powlekane oraz niepowlekane. W workach niepowlekanych można przetrzymywać produkty drobne i sypkie, które wymagają odpowiedniej wentylacji. Z kolei worki powlekane nadają się najlepiej do przechowywania towarów wymagających szczególnej ochrony przed wilgocią, takich jak np. mleko w proszku czy inne materiały spożywcze. Pięćsetki to worki i jedno- i dwuuchwytowe. Najczęściej korzystają z nich producenci nawozów. Opakowania wyposażane są w folię butelkową lub folię PE i produkowane są z tkaniny niepowlekanej.